HANGİ SU ARITMA CİHAZINI ALMALIYIM? SU ARITMA CİHAZI TAVSİYE

Posted by admin 30/07/2018 1 Comment(s)

 

Günümüzde hemen hemen her evde bulunan ve lüks olmaktan çıkan, zorunluluk haline gelen su arıtma cihazlarının piyasada bulunan binbir çeşidi mevcut. Hal böyle olunca son tüketicinin Su Arıtma Cihazı Alırken kafası bir hayli karışıyor. Açık kasa, Kapalı kasa, 5 filtreli 5 aşamalı 6 filtreli 9 aşamalı ya da daha önce duymadığı ReverseOsmosisSystem gibi kelimeler durumu daha da karmaşık bir hale getiriyor. Bu durumda hangi su arıtma cihazını almalıyım diye düşünen tüketiciye, Rehber Olabilmesi için bu makaleyi yazıyorum. Umarım Faydalı olur.

Öncelikle 5 önemli husus mevcut bunlara karar vermeliyiz.

  1. Pompalı mı? Pompasız mı? Cihaz Almalıyım.
  2. Kaç Filtre Kaç aşamalı su arıtma cihazı almalıyım?
  3. Açık kasa mı? Kapalı Kasa mı? Almalıyım.
  4. Kalitesiz Su Arıtma Cihazlarını Nasıl Ayırt ederim.
  5. Alacağım su arıtma cihazının servis ağı bulunduğum ilde var mı?, Garanti süresi ne kadar olmalı?

İlk Sorumuza yanıt vererek başlayalım, Su Arıtma cihazının pompalı olması ya da olmaması üreteceği su kalitesi arttırma ya da azaltma gibi bir etkisi yoktur. Cihazın içerisinde Su pompasının bulunması Evinize gelen şebeke suyu ile alakalı bir durumdur. Evinize gelen şebeke suyu 4 bar basıncın altında ise Pompalı bir su arıtma cihazı kullanmalısınız.  Şebekeden Gelen Suyun tün filtrelerden sorunsuz geçebilmesi için 4 Bar su basıncına ihtiyaç vardır. Peki Son tüketici olan vatandaş bu Basıncı kolay yoldan nasıl ölçer. Mutfağınızdaki musluğu orta derecede açın ve gelen suyu elinizle kapatmaya çalışın suyu elinizle kesemiyorsanız, Suyunuz 4 bar basıncın üstünde demektir, Eğer suyu durdurabiliyorsanız, Kesinlikle Pompalı Su Arıtma Cihazı Kullanmalısınız.

İkinci Sorumuzun Yanıtında su arıtma cihazlarının çalışma biçimlerine biraz daha yakından bakmamız gerekiyor. Uzun ömürlü, Kaliteli ve Sağlıklı Bir su arıtma cihazı almak istiyorsanız. Cihazın Aşaması ve filtre kalitesi çok önemlidir.

Öncelikle 5 filtreli ve 5 aşamalı su arıtma cihazlarından bahsedelim. Aklınızdan muhakkak geçiyordur. Bu Aşama nedir? Diye. Her filtre 1 aşama demektir. Fakat bazı filtreler özellikle doğal mineralli filtrelerde 3 aşama ya da 4 aşama olabilir bir filtrenin içerisinde su 4 ayrı işleme tabi tutulur. Bu konuyu netleştirdiğimize göre anlatmaya devam edebiliriz.

5 Filtre ve 5 aşamalı su arıtma cihazları Ham Su Arıtma cihazı olarak nitelendirebiliriz. Yani ön üç filtre Sediment, Granül Karbon, Aktif karbon. Bir Ana Filtre Membran ve bir mineral filtreden oluşur. Ülkemizde çoğu evde kullanılan Su arıtma cihaz modeli bu şekildedir. Ve yine bir dip not; Ülkemizin Birçok yerinde bulunan Şebeke Suyunu Arıtmaya Yeterlidir.

6 Filtre 9 Aşama Su Arıtma Cihazları Yukarıda bahsettiğim sistemin aynısıdır, Ekstra olarak suyun içimini yumuşatmak ve sertliğini düşürmek için, Organik Maddelerden oluşmuş Son bir 4 aşamalı mineral filtreden geçmesini sağlar.

6 Filtre 10 Aşamalı Su Arıtma cihazlarında, Alkali Su içme keyfini yaşayabilirsiniz. Alkali su bilindiği üzere insan vücudu için En yararlı sudur. Yukarıda Anlattığım sisteme ek olarak, Cihazın filtre sistemine eklenen Alkali Filtre Cihazın Üretmiş Olduğu suyun PH derecesini 8.0’ın Üstüne çıkartarak, Size Doğal Sağlıklı ve mineralli bir su sunar.  Bu anlattığım cihazlardan Herhangi birini Evinizde Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

MANTIĞI BU ŞEKİLDEDİR AŞAĞIDAKİ GÖRSELDEN DİĞER ÜRÜNLERİMİZİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ GÖRSELE TIKLARSANIZ E-TİCARET SİTEMİZDEN DİĞER ÜRÜNLERİMİZİDE İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

 

 

3. Önemli Husus İse Daha Çok Bayanlar için önemli desek yeridir. Su Arıtma cihazının Kapalı kasa ya da açık kasa olması Lavabo altında Daha düzgün derli toplu durmasını sağlar. Açık Kasa cihazların su deposu ayrı monte edildiği için daha dağınık bir görüntü söz konusu olacağından, Lavabo altınızda yeriniz yeterli değilse eğer kapalı kasa cihazları tavsiye etmenizi öneririm.

4. Sorumuzun Yanıtı Hepimizin Dikkat etmesi gereken Önemli Bir konu. Kalitesiz Çin malı Su Arıtma cihazlarını nasıl ayırt edebiliriz.

Öncelikle Sağlık para ile ölçülebilen bir kavram değildir, bunu asla unutmayın 250 tk ye 300tl ye aldığınız su arıtma cihazlarının Çin Malı ve kalitesiz bir su arıtma cihazı olduğunu, bu cihazın sizin sağlığınız için yararlı bir üretmeyeceğini aklınızdan çıkarmayınız. Dikkat etmeniz gereken husus su arıtma cihazının içinde kullanılan parçaların NSF onaylı olması, aşağıdaki görseldeki gibi filtrelerin üzerinde ve su deposunun üzerinde NSF ibaresinin yer aldığından emin olun. NSF dünya Sağlık Kurumu tarafından insan sağlığına %100 yararlı ürünlere verilen bir belgedir. Spring Water Firması Olarak Aşağıdaki linkten Ürünlerimizin Almış olduğu belgelere ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızı Okuduktan Sonra Eminim ki Hepinizin Kafasında Bir Su Arıtma Cihazı Profili Şekillenmiştir.

Su Arıtma Cihazını alırken Daha fazla Özenli davranmanızı Tavsiye ediyorum. Evinizde Bulunan Herhangi bir ürün değil, Sağlığınıza Doğrudan etki ettiğini unutmayınız.

  1. Sorumuz Servis Ağı ve Garanti Süresi ile ilgiliydi.  Spring Water Firması Olarak Türkiye’nin 81 ilinde Servis Ağımız Bulunmaktadır. Bu sayede  İnternet Üzerinden Cihazlarımızı Satın alan müşterimizi  Kurulum ücreti derdinden kurtarıyoruz. Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden veya Kendimize ait e-ticaret sitemizden ya da telefon aracılığı ile sipariş vermeniz durumunda ürününüz kapınıza kadar geliyor. Ve bir iki gün içerisinde servisimiz gelip ücretsiz kurulumunu gerçekleştiriyor.

Spring Water Firması olarak bütün ürünlerimiz iki yıl full garanti kapsamındadır. Artı olarak 5 yıl Parça Temin Garantisi Mevcuttur. Yani uzun yıllar boyunca ürünlerimizi kullanabilmeniz için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Spring Water Ürünlerinden Birine Sahip olduğunuz zaman, Bir Su Arıtma cihazından Fazlasına sahip olacaksınız.

Spring Water Sağlıklı Günler Diler.

1 Comment(s)

pasifiklife:
29/09/2020, 02:03:54 PM, www.springaritma.com.tr
Reply

su aırtma cihazı ile ilgil ibilgi verdiğiniz için teşekkürler

Leave a Comment