Su Arıtma Sistemi Alırken dikkat etmeniz gereken En Önemli Özellikler Nelerdir?

Posted by admin 21/06/2019 0 Comment(s)

Su arıtma sistemi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli özellikler nelerdir?


Açık kasa mı kapalı kasa mı pompalı mı yoksa pompasız mı ? Satın alacağınız ürünün kaç aşamalı olmalıdır. Şimdi bu sorularımıza sırasıyla cevap verelim.

Evinizde şebeke basıncı yeterli ise pompalı bir ürün almanıza gerek yoktur şebeke basıncının 4 barın altında ise ve anlık düşüşler meydana geliyorsa mutlaka pompalı su arıtma cihazı satın almanız gerekmektedir.

Su arıtma cihazında hangi filtreler olmalıdır?


Su arıtma cihazları temel ihtiyacımız olan su içinm olmazsa olmazı durumuna geldi. Sağlıklı su tüketmek için en önemli  cihazlardır. Evimize arıtlmamış su genelde şehir şebeke suyu vardır. Bu sebeple şebeke suyunu 5 aşamalı sistemler temel düzeyde arıtmaktadır. Önemli olan tamamına yakın arıtlımşı suyun kaybolan minerallerini geri kazandırılması işidir. Bu sebeple mineral filtre ilave su arıtma cihazımızı önermekteyiz.

Bir diğer önemli gereklilik ise satın alacağınız su arıtma cihazını içerisinde pH dengeleyici alkali filitrenin yer almasıdır. Alkali filtreler arıtılmış suyun pH seviyesini yükselterek daha kaliteli bir içme suyu elde edilmesini  sağlar.

Neden Kabinli Su Arıtma Cihazı Almalıyım?

Kabinli mi kabinsiz mi cihaz alınması gerektiği konusunda ise bunun sadece görsellikle alakalı olmadığını gönlü rahatlığıyla söyleyebiliriz su kaçağı durumunda kabin içerisinde birikecek su sizlerin su kaçağını karşı korunmasını sağlayacak olan kaçak sensörünün ve konumlandırılmasına yardımcı olacaktır. Böylece cihaz içinde oluşabilecek su sızıntılarının önüne geçilerek su baskınlarına karşı evinizi korumaya alacaktır.