Türkiye’de evlerin, işyerlerinin ve sanayi tesislerinin en büyük sorunu, sudaki kireçtir. Kireç, zaman içinde tesisatlarda kalıntı şeklinde birikerek kalın tabakalar haline gelir ve hem tesisat bağlantılarında hem de su ile çalışan tüm cihazlar için büyük bir sıkıntı oluşturur.

 

İhtiyaca göre daire girişine, apartman-site ana girişine veya sanayi tesislerinin ana hatlarına takılacak kireç önleyici sistemler sayesinde bu sorundan kurtulmak mümkündür. Tesisatınızın ve buna bağlı çalışan cihazlarınızı uzun ömürlü kullanabilmek ve içme suyunuzdaki kireci arıtmak için sorununuza özel çözümlerimizle hizmetinizdeyiz.

 

Ev ve az sayıda dairesi olan apartmanlarda, genelde yandaki resimde görüldüğü gibi kabinet dediğimiz sistemleri kullanmaktayız. Kabinet sistemler kompakt bir yapıda olup, reçine tankı, kontrol valfi, tuz haznesi ve diğer bağlantılar tek bir kasada birleşmiştir.

 

İçerisindeki katyonik reçine sayesinde, sudaki kireci iyon değişimi yöntemi ile tutar. Reçinenin belli aralıklarla tuz ile ters yıkama yapılması gerekmektedir. Kabinet sistemlerinde genelinde siz sadece tuzu bittikçe hazneye tuz eklersiniz ve geri kalan arıtma ve ters yıkama işlemini otomatik kontrol valfi sizin için gerçekleştirir. Eğer düzenli ters yıkama yapılırsa reçine ömrü 3-5 yıldır. Dolayısıyla bakım maliyetleri son derece ekonomiktir. Sistemin kurulacağı yerdeki suyun kireç oranı, tüketim miktarı gibi değişkenlere göre kabinetlerin ön kısmına ekstra olarak spun ve karbon filtre gibi ön filtreler de eklenebilmektedir.

 

Çok daireli apartmanlar, siteler, sanayi tesisi gibi büyük ölçekli ve su tüketiminin fazla olduğu yerlerde kabinet sistemleri yetersiz kalmaktadır. Bunun yerine, giriş çıkış bağlantıları daha büyük, debisi yüksek ve su işleme kapasitesi de üst seviyede endüstriyel su yumuşatma cihazları kurulmaktadır.

 

Yine kullanılacak yerdeki suyun, kuyu suyu veya şebeke suyu olması, saatlik tüketim miktarı ve suyun içerdiği maddeler de göz önüne alınarak ihtiyacınıza en uygun sistemler uzman ekibimiz tarafından projelendirilmektedir.

 

Yüksek basınca dayanıklı FRP malzemeden üretilmiş reçine ve mineral tankları kullanılarak, yine belli tonajdaki su geçişinden sonra, tuz tankındaki tuz ile tam otomatik ters yıkama yapabilen kontrol valfi ile donatılmış büyük ölçekli sistemler sayesinde kireç sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Alanında uzman ekibimiz ve yüzlerce evsel ve endüstriyel referansımızla kireç sorununuza çözüm bulmak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Kirecin Zararlı Etkileri